Obiekty sportowe XXI wieku

Historia marki Slo Concept - jak powstały epickie projekty?

author

Autor: Asia Gęborska

Marka Slo Concept podkreśliła swoją gotowość do podjęcia śmiałych wyzwań, czego dowodem była kreacja skateparku w Chorzowie, w województwie śląskim. Ten ambitny projekt został zakończony sukcesem w 2015 roku, co zaowocowało uznaniem w sektorze projektowania i realizacji skateparków.

Początki Slo Concept są jednak głębiej zakorzenione w doświadczeniach zdobytych dzięki współpracy z firmą Techramps, gdzie pierwszy betonowy skatepark - Kielecka Skateplaza, stanowił wyzwanie dla Zespołu Projektowego. To tam, pod okiem Piotra Nowaka aka "Kondora", mentora i współzałożyciela Techramps, zespół zdobył cenną wiedzę na temat projektowania i realizacji betonowych skateparków.

W 2011 roku do Działu Projektowego Techramps dołączył Karol, student architektury, który podjął się wyzwania projektowania innowacyjnych skateparków, takich jak pierwszy betonowy skatepark w Krakowie na Mistrzejowicach czy skatepark w Olkuszu. Brak wcześniejszych takich realizacji w Polsce wymagał od niego kreatywnego podejścia i eksploracji nowych rozwiązań.

Rok 2012 przyniósł dalsze wzmocnienie zespołu Techramps dzięki dołączeniu Maćka, utalentowanego ridera, i Magdy, odpowiedzialnej za administrację i współpracę z urzędami. Ich różnorodne umiejętności i doświadczenie przyczyniły się do poszerzenia kompetencji Slo Conept.

Pomysł na stworzenie własnych dokumentacji projektowych pojawił się w 2013 roku, kiedy to zewnętrzne jednostki projektowe nie były w stanie zaspokoić wymagających potrzeb społeczności związanych z projektowaniem skateparków. Karol podjął się inicjatywy niezależnego tworzenia rysunków architektonicznych, dając nowy początek dla marki, który zaowocował stworzeniem kompleksowej koncepcji skateparku w Chorzowie w 2014 roku.

Dzięki współpracy między Magdą, Karolem i Maćkiem, Slo Concept zyskało na sile, tworząc inspirujące projekty i dokumentacje najwyższej jakości. Ten okres intensywnego rozwoju umocnił pozycję firmy na rynku i przyczynił się do kształtowania silnego zespołu.

W następnych latach Slo Concept rozszerzyło swój zespół o nowe talenty, w tym Dawida i Kubę, którzy obecnie są kluczowymi ekspertami w dziedzinie projektowania skateparków, oraz Paulę, specjalizującą się w projektach architektonicznych i wizualizacjach. Ta ewolucja odzwierciedla nieustanny rozwój i pasję firmy do tworzenia przestrzeni, które inspirują i służą społecznościom na całym świecie.

W 2023 roku, Slo Concept, jako już uznana marka w dziedzinie projektowania obiektów sportowych, została wyróżniona nagrodą w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI” za wybitny projekt skateparku w Brzeszczach, w kategorii „Obiekty sportu i rekreacji”.

Od swojego debiutu na rynku w 2014 roku, Slo Concept zyskała renomę na arenie polskiej i europejskiej, realizując ponad 900 projektów nie tylko skateparków, ale również pumptracków, wakeparków, waveparków, flowparków, a także kompleksowych inwestycji o złożonej strukturze. Firma ta jest kluczowym elementem Grupy Techramps, która łączy marki specjalizujące się w kompleksowej realizacji projektów sportowych i rekreacyjnych.

Projekt skateplazy w Kielcach był ogromnym wyzwaniem dla marki Techramps. To doświadczenie zapoczątkowało potrzebę dokumentacji projektowej. 

Andrzej Kwiatek testujący skatepark w Olkuszu, 2014 r.

 

Skatepark w Brzeszczach. Projekt tego obiektu został nagrodzony w konkursie „Modernizacja Roku & Budowa XXI” w 2023 roku. 

 

Ostatnia realizacja Slo Concept - skatepark w Zielonce, woj. mazowieckie. 

 

Już jesienią 2024 Slo Concept zrealizuje projekt jednego z największych skateparków w Polsce - w Mińsku Mazowieckim

Więcej artykułów

Techramps i fabryka czekolady!

Agnieszka Miłek

2024-04-15 14:29

Skatepark w Piekarach Śląskich nadchodzi!

Agnieszka Miłek

2024-04-15 13:37

Historia marki Pumptrack.eu

Asia Gęborska

2024-04-08 08:54

Innowacje w Planowaniu Miejskim: Skatepark w Jaworznie przykładem

Agnieszka Miłek

2024-04-05 11:04

Simple XL Prestige od Flowparks - pierwszy parkour park w Dublinie

Asia Gęborska

2024-03-28 10:47

GIRLS PARADE - czyli coraz więcej dziewczyn na desce

Asia Gęborska

2024-03-25 13:44