Zacznijmy od tego, co w Twojej opinii wyróżnia ten nowy skatepark? Jakie elementy najbardziej odpowiadają potrzebom i oczekiwaniom lokalnej społeczności deskorolkowej?
Podstawową cechą obiektu jest różnorodność przeszkód oraz ich podział na strefy, które pozwalają na rozmieszczenie swojej obecności na poziomie od podstawowego do mocno zaawansowanego. Oprócz konkretnej sekcji STREET można także polatać na Jump Boxach, czy złapać trochę prędkości na Pumptracku oraz poćwiczyć na linii z boxami na flacie - idealnie!
A jak myślisz, w jaki sposób ten skatepark może wpłynąć na rozwój kultury deskorolkowej tutaj w Mińsku Mazowieckim?
Skatepark wygląda jak przestrzeń gotowa do organizacji olimpiady. Jeśli młodzi adepci zaczną uczyć się jeździć na obiekcie tej klasy, to za kilka lat powinniśmy mieć deskorolkowego olimpijczyka.
Czy macie już w planach jakieś specjalne wydarzenia, zawody lub sesje dla skejtów na tym nowym skateparku?
Oczywiście, nowy obiekt jest na tyle atrakcyjny, że nie wyobrażam sobie, byśmy nie spotkali się w przyszłym roku na przynajmniej jednej imprezie rangi Mistrzowskiej z ramienia PSF. Szykujemy dla was też kilka niespodzianek, ale nie chciałbym odkrywać wszystkich kart :). Na pewno jeszcze w tym roku, 22 września, spotkamy się na Superpucharze, czyli imprezie zamykającej deskorolkowy letni sezon.
Daniel “Bajkowy” Leśniak testuje skatepark w Mińsku Mazowieckim! fot. Piotr Godzina
Daniel “Bajkowy” Leśniak wyjaśnia nowy skatepark w Mińsku! fot. Piotr Godzina
Które elementy skateparku uważasz za szczególnie atrakcyjne dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a które będą idealne dla początkujących?
Zawsze elementy o mniejszym kącie nachylenia, małej wysokości oraz flat, którego w Mińsku nie brakuje, to idealne elementy i strefy dla początkujących. Wydawać by się mogło, że adekwatnie do wielkości to właśnie duże elementy będą odpowiednie dla osób zaawansowanych i faktycznie tak jest, ale profesjonaliści mogą robić również bardzo trudne tricki na części dla początkujących.
W jaki sposób społeczność deskorolkowa planuje zaangażować się w działania na rzecz promocji tego miejsca?
Planów jest naprawdę dużo. Tego typu obiekt w moim rodzinnym mieście rozpala we mnie ogień pomysłowości! Nie chciałbym na tym etapie zdradzać szczegółów :)
Gdzie wcześniej młodzież w Mińsku Mazowieckim zbierała się, aby jeździć na deskorolce?
To długa i wyczerpująca historia. Postaram się ją streścić. Jednym z pierwszych miejsc był oczywiście parking przed rynkiem, na którym stała klasyczna paletówka. Następnie deskorolkarze gościli na tyłach stadionu Mazovii, gdzie pojawiły się pierwsze bardziej profesjonalne przeszkody-oczywiście jak na tamte czasy. Kolejnym krokiem była długoletnia walka o skatepark, który ostatecznie powstał w parku miejskim. Oczywiście mogliście nas i naszych starszych kolegów spotkać także na streecie, np. na Tokyo, placu przed starym kościołem, PKP, murku w centrum, przy aptece, na Manhattanie itd.
Dziękujemy za rozmowę! Niech nowy skatepark służy całej społeczności!
Mamy nadzieję, że ten wywiad pokazał Wam, jak nowy skatepark może wpłynąć na rozwój deskorolki w Mińsku Mazowieckim i jak ważnym miejscem będzie dla lokalnej ekipy. Już teraz serdecznie zapraszamy na otwarcie skateparku 14 września – wpadnijcie, żeby razem poświętować i zobaczyć, co ten obiekt ma do zaoferowania! Trzymamy kciuki, żeby to miejsce stało się prawdziwym centrum deskorolkowego życia w mieście!